O společnosti

Firma HARDMAN, spol. s.r.o. byla založena v roce 1991. Sídlem společnosti se stalo Uherské Hradiště. Firma HARDMAN postupně rozšiřovala svoji územní působnost a v současné době má 4 prodejní střediska na území Moravy, a to v Uherském Hradišti, Ostravě, Olomouci, a Žďáru nad Sázavou.


Brusivo od A až po Z...

Sortiment brusiva je natolik široký a proces broušení tak variabilní, že celou problematiku nemůže pokrýt jediný výrobce. Proto firma HARDMAN spolupracuje s výrobci jak z tuzemska, tak ze zahraničí, aby pokrytí potřeb našich odběratelů bylo co nejkompletnější.

 

 

TYROLIT

Brusné kotouče

Prakticky od začátku své činnosti se firma zaměřovala na dodávky brusiva. Jeden z nejdůležitějších obchodních partnerů v této oblasti je firma CARBORUNDUM ELECTRITE a.s. Benátky nad Jizerou, největší tuzemský výrobce brusiva s více jak stoletou tradicí. V roce 2007 koupila tuto firmu rakouská firma TYROLIT, součást koncernu Swarowski, a tak v současné době již dodáváme sortiment původní firmy CARBORUNDUM ELECTRITE pod značkou TYROLIT. Tento výrobce dodává špičkové flexokotouče, diamantové řezací a brousící kotouče a celý sortiment brusných kotoučů pro nejnáročnější broušení.  

HERMES

Brusiva na podložce


 

V oblasti brusiva na podložce spolupracujeme s předními výrobci brusiva  - německou firmou HERMES Schleifmittel, VSM, Klingspor, 3M, Norton aj. Dodáváme brusná plátna, papíry, vulkanfíbry, brusné hubky, brusné rouno, brusné filmy pro různé typy broušení: ruční, strojní, pod vodou, za sucha atd. 

SAINT - GOBAIN

Broušení těžkoobrobitelných materiálů

Pro broušení těžkoobrobitelných materiálů dodáváme výrobky firmy SAINT – GOBAIN, která jako první prezentovala takzvané SG materiály. Tato firma v sobě zahrnuje bývalé samostatné firmy FLEXOVIT, NORTON, ATLAS a jiné, a z jejich sortimentu dodáváme širokou škálu brusných kotoučů, flexokotoučů, diamantových řezacích kotoučů, brusných pláten a papíru a dalších výrobků pro broušení a úpravu povrchu.

3M

Brousící prostředky pro nerezovou výrobu

Jedním z nejlepších výrobců na trhu brusiva je firma 3M, jejíž výrobky rovněž nabízíme. Tato americká firma je známá na našem trhu po dlouhou dobu a její ochranná známka SCOTCH je známá také z magnetofonových pásek a disket. Výrobky SCOTCH BRITE jsou pro uživatele brusiva známé jako výborné brousící prostředky, které najdou uplatnění hlavně v nerezové výrobě. Dodáváme je ve formě brusného rouna pro ruční broušení, výseků pro úhlové brusky, stopkových kotoučků, nekonečných pásů a podobně. V současné době přišla firma 3M s revoluční novinkou přesně tvarovaného keramického zrna 3M, vytvářejícího ultraostré, rychle odebírající body, které se rovnoměrně opotřebovávají a dobře chladí, které nabízíme ve formě pásů, vulkanfíbrových disků, flexokotoučů a lamelových disků.

KART, OSBORN

Technické kartáče

Další skupinou výrobků, které dodáváme, jsou technické kartáče domácí produkce od firmy KART a zahraničního výrobce OSBORN International. Kartáče různého tvaru a provedení se uplatňují pro různé čistící operace, pro odjehlování, úpravy povrchu a podobně.

 

K úpravě povrchu slouží také brusné a leštící pasty a leštící kotouče z různých materiálů, které dodáváme v širokém sortimentu.HARDMAN, spol. s r.o. © 2023