TECHNICKÉ KARTÁČE
OSBORN INTERNATIONAL

 

 

Díky nejnovějším technologiím a reakci na přání zákazníků vyrábí Osborn produkty nejvyšší kvality. Materiály výplně speciálně vyvinuté pro OSBORN International garantují nejlepší kvalitu a účinnost. 

Společnost nabízí široký sortiment řešení pro profesionály v oblastech broušení a leštění, miniaturní nástroje na broušení,nástroje na konečnou úpravu povrchu, kartáče.

Kartáče jsou vyráběny v různých modifikacích (radiální, hrncové, ruční, válcové) za použití několika variant provedení vlákna či drátu (ocel, nerez, nylon). V nabídce firmy Osborn naleznete i mikrokartáče, hrotovací kartáče či jiná speciální provedení. Dle požadavků lze nabídnout i kartáče nestandardních rozměrů, délek či vláken.

  

 

Materiály výplně 

Kartáče lze rozlišit dle materiálu, kterým je realizována aplikace samotného kartáčování.

 

Ocelový zvlněný drát

Je nejběžnějším používaným materiálem. Tento drát je nejvhodnější k úpravě o povrchu. Využívá se také k flexibilnímu kartáčování.

Pomosazený ocelový drát

Jednoduchý drát a s vysokou pevností v tahu pro běžné kartáčování a odjehlování. .

Mosazný drát

Pro speciální aplikace jako jsou čištění měděných nebo mosazných povrchů.

 

Drát z nerez oceli

Materiál no. 14401, zvlněný, rovný nebo copový. 

Tvrzený ocelový drát

Rovný a copový. Používá se při kartáčování extrémních podmínkách, př. odstraňování těžkých krust nebo čistění svárcových spár. Kartáčovací nástroje s copovým drátem mají obvykle menší ohebnost než nástroje se zvlněným drátem.

Brusné vlákno Schmilon

Nylonové vlákno impregnováno brusným zrnem (karbid křemíku) řeší hrotování a problémy s čištěním povrchů řady výrobků. Vhodné pro veškeré kovové, umělohmotné a dřevěné povrchy.

 

Fíbr

Čistý fíbr je ideální pro vlhké a suché čištění a odstraňování prachu. Teplu odolný.

Speciální zvlněný ocelový drát

Ocelový drát do těžkých provozů s vyšší pevností v tahu než jakou má tvrzený ocelový drát. Trvanlivost kartáčovacího nástroje je zde posílena a více se tak hodí k odstraňování povrchových nečistot.

Syntetická vlákna

Vysoce ohebná, odolná slabým kyselinám a bělícím činidlům, nejsou určena na broušení.

 

 

Systém barevného značení

Unikátní systém barevného značení OSBORN International pomáhá snadno identifikovat podle barvy těla kartáče materiál drátu, kterým je kartáč osazen.

Zelené kování

Drát z nerezové oceli, copový nebo zvlněný.

Modré kování

Copový ocelový drát.

Žluté kování

Mosazný drát

Červené kování

Zvlněný ocelový drát nebo zvlněný pomosazený drát.

 

 

 

 

 

 

 HARDMAN, spol. s r.o. © 2021